logotype
image1 image2 image3

Bądź dobrej myśli

Ruszyła realizacja projektu profilaktycznego w zakresie zapobiegania zaburzeniom depresyjnym  dzieci i młodzieży.

b_150_100_16777215_00_images_warsztaty-dla-dzieci-i-mlodziezy-badz-dobrej-113358.jpg

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Oddziału Okręgowego w Elblągu 1 sierpnia br. rozpoczęło rekrutację na bezpłatne warsztaty profilaktyczne w zakresie zaburzeń depresyjnych wśród dzieci i młodzieży w wieku 6- 14 lat. Warsztaty są jednym z działań projektu pn.: "Bądź dobrej myśli” - zwiększenie skuteczności edukacji i promocji zdrowia psychicznego w odniesieniu do depresji występującej wśród dzieci i młodzieży w województwie warmińsko – mazurskim”.

 

Adresatem warsztatów są nauczyciele, wychowawcy i przedstawiciele innych grup zawodowych pracujących z  dziećmi i młodzieżą w wieku 6-14 lat. Zaplanowano przeprowadzenie 2 spotkań (po 5 godz.) dla  10 osób pracujących z dziećmi i młodzieżą.

Program koncentruje się na uświadomieniu problemu depresji u dzieci i młodzieży oraz zaplanowaniu działań profilaktycznych umożliwiających uniknięcie zagrożeń, jakie niesie ze sobą nierozpoznana i nieleczona depresja m.in. takich jak zaginięcia, ucieczki z domu, wagarowanie, sięganie po środki psychoaktywne. Oprócz warsztatów dla osób dorosłych, zorganizowane będą również warsztaty profilaktyczne dla dzieci w obszarze oswajania emocji. Podsumowaniem działań będzie stworzenie  edukacyjnego teledysku muzycznego z udziałem uczestników pn. „Jestem zawsze dobrej myśli”.

W razie pytań dotyczących udziału prosimy o kontakt z Biurem Towarzystwa: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 55 233 82 10

Serdecznie zachęcamy do udziału w warsztatach!

 

Warsztaty są organizowane w ramach projektu pn. „Bądź dobrej myśli” - zwiększenie skuteczności edukacji i promocji zdrowia psychicznego w odniesieniu do depresji występującej wśród dzieci i młodzieży w województwie warmińsko – mazurskim”.

Celem głównym projektu  jest podniesienie poziomu wiedzy  20 dzieci i młodzieży oraz  10 osób dorosłych w zakresie zaburzeń o charakterze depresyjnym, profilaktyka oraz metody radzenia sobie z chorobą w Elblągu i powiecie elbląskim.

b_150_100_16777215_00_images_pobrane.jpgZadanie, realizowane w okresie od 01.08.2019 r. do 30.11.2019r. dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

Pobierz formularz zgłoszenia: /FROMULARZ-I-ZASADY-DEPRESJA.pdf

 

2021  Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu  globbersthemes joomla template