logotype
Strona archiwalna
Zapraszamy na tpdelblag.pl
image1 image2 image3

Zakończenie projektu profilaktycznego w obszarze terapii zaburzeń depresyjnych oraz zachowań destrukcyjnych dzieci i młodzieży w województwie warmińsko – mazurskim.

b_150_100_16777215_00_images_logo.jpgTowarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu  dnia 31 grudnia 2020 roku zakończyło realizację projektu pn. „Biofeedback jako nowoczesna metoda w  profilaktyce zachowań destrukcyjnych oraz terapii zaburzeń depresyjnych dzieci i młodzieży w województwie warmińsko – mazurskim”. Zadanie ukierunkowane było na przeprowadzeniu łącznie 160 godzin zajęć  EEG BIOFEEDBACK dla 10 młodych ludzi z Elbląga i powiatu elbląskiego.

W ramach umowy zawartej z Samorządem Województwa Warmińsko – Mazurskiego z nieodpłatnych indywidualnych treningów w łącznej liczbie 160 godzin w warunkach reżimu sanitarnego zapewniającego bezpieczeństwo w sytuacji pandemii COVID-19 skorzystała grupa 10 młodych osób z terenu województwa warmińsko – mazurskiego.

Projekt z zakresu zdrowia publicznego określonego w Narodowym Programie Zdrowia na lata 2016-2020 dofinansowane jest ze środków Województwa Warmińsko –Mazurskiego był realizowany w terminie od 15 października 2020 do 31 grudnia 2020 roku.

Zaprojektowana forma wsparcia przyczyniła się do wspierania rozwoju dzieci i młodzieży poprzez udostępnienie terapeutycznego narzędzia ulepszającego funkcje mózgu. Po odbyciu cyklu zajęć zarówno młodzi uczestnicy, jak i ich rodzice//opiekunowie prawni zauważyli pozytywne efekty oddziaływania techniki treningowej. W przypadku dzieci i młodzieży, terapia Biofeedback przynosi najlepsze rezultaty, gdy połączona jest z treningiem koncentracji uwagi. Treningi odbywały się w oparciu o testy komputerowe oraz wystandaryzowane narzędzia psychologiczne. Testy miały postać atrakcyjnych gier komputerowych. Połączenie terapii z treningiem koncentracji uwagi skutkowało więc znaczącym wzrostem szybkości zapamiętywania, przyswajaniem nowego materiału, rozwijaniem zdolności koncentracji i skupiania uwagi, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz wpływało na wyciszenie i poprawę pamięci. Treningi były dostosowane do indywidualnych potrzeb  każdego uczestnika.

Zadanie publiczne pn. „Biofeedback jako nowoczesna metoda w  profilaktyce zachowań destrukcyjnych oraz terapii zaburzeń depresyjnych dzieci i młodzieży w województwie warmińsko – mazurskim” z zakresu zdrowia publicznego określonego w Narodowym Programie Zdrowia na lata 2016-2020 dofinansowane jest ze środków Województwa Warmińsko –Mazurskiego. 

 

2022  Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu  globbersthemes joomla template