logotype
Strona archiwalna
Zapraszamy na tpdelblag.pl
image1 image2 image3

Elbląski Telefon Zaufania w czasie pandemii

   b_150_100_16777215_00_images_herb-el.jpg Od maja br. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu uruchamia telefoniczne, anonimowe i bezpłatne wsparcie dla dzieci, młodzieży oraz ich rodziców/opiekunów prawnych w okresie pandemii. Z pomocy specjalistów dyżurujących pod telefonem zaufania będą mogły skorzystać osoby, które znalazły się w kryzysie psychicznym wywołanym pandemią koronawirusa. Inicjatywa pomocowa pn. „Przyjazny numer – elbląski telefon zaufania wsparciem dla dzieci, młodzieży i ich rodziców w pandemii” jest możliwa do realizacji dzięki dotacji z budżetu Gminy Miasto Elbląg.

 

Pandemia COVID-19 spowodowała wiele zmian w codziennym funkcjonowaniu mieszkańców. Dostosowanie się do kolejnych ograniczeń wymagało szybkich działań i przeorganizowania wielu obszarów życia społecznego. Psychologowie w naturalny sposób zajęli się kosztami psychologicznymi, których doświadczyło wiele osób w związku z dużymi zmianami w dotychczasowym życiu. Potrzebne są działania niwelujące w pewnym stopniu te trudności. Oferta psychologiczna i terapeutyczna powstała w odpowiedzi na powstałe w wyniku pandemii problemy Elblążan.

 

Kto może zadzwonić

 

Każda osoba, która chce porozmawiać o swoich problemach, na przykład o:

 

·        dojrzewaniu,

 

·        nieporozumieniach czy konfliktach z kolegami,

 

·        nieszczęśliwej miłości,

 

·        przemocy w szkole lub w domu,

 

·        kłótniach z rodzicami,

 

·        myślach samobójczych, lękach,

 

·        nadwadze i odżywianiu.

 

·        uzależnieniach

 

Kim są konsultanci

 

To kadra ekspertów współpracująca z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci w Elblągu: psycholodzy i terapeuci oraz przeszkoleni wolontariusze (studenci ostatnich lat psychologii i pedagogiki).

 

Pod jaki numer dzwonić

 

574 694 774

 

— specjaliści odpowiedzą na pytania, doradzą, co można zrobić w swojej sytuacji. Nie trzeba się przedstawiać, jest zapewniona dyskrecja.

 

Jeżeli nie chcesz rozmawiać przez telefon — napisz do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., opisz swój problem w wiadomości. Istnieje również możliwość skontaktowania się poprzez komunikator internetowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Elblągu.

 

Kiedy dzwonić

 

Telefon zaufania będzie czynny 6 godzin dziennie w trzy dni robocze: we wtorek, czwartek: 10.00-16.00  i sobotę: 12.00-18.00.

 

Wsparcie w takiej formie będzie czynne do końca roku.

 

Celem głównym zadania jest zwiększenie przez Gminę Miasto Elbląg dostępności oferty pomocowej dla dzieci i młodzieży oraz ich rodziców/opiekunów prawnych w czasie pandemii, a także rozbudowa systemu wsparcia, interwencji i pomocy dla młodych ludzi i ich rodziców borykających się z różnego rodzaju trudnościami, które nasiliły się w wyniku sytuacji pandemii  i wynikającej z niej izolacji społecznej (stany depresyjne, lękowe, uzależnienia, agresja, zaburzenia relacji rodzinnych i rówieśniczych etc.)

 

Zadanie publiczne pn. „Przyjazny numer – elbląski telefon zaufania wsparciem dla dzieci, młodzieży i ich rodziców w pandemii” jest współfinansowane ze środków Gminy Miasto Elbląg.

 

2022  Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu  globbersthemes joomla template