logotype
Strona archiwalna
Zapraszamy na tpdelblag.pl
image1 image2 image3

„Alkohol? nie warto - regionalny program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych wśród dzieci i młodzieży”

b_150_100_16777215_00_images_logo-war-maz.jpgElbląskie TPD uruchamia nowy projekt profilaktyczny pn.: „Alkohol? nie warto - regionalny program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych wśród dzieci i młodzieży”

 Od września Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu uruchamia inicjatywę profilaktyczną kształcącą codzienne zachowania prozdrowotne młodych ludzi i ich rodziców/opiekunów prawnych oraz wiedzę dotyczącą profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych pedagogów pracujących z młodzieżą. Zadanie publiczne uzyskało dofinansowanie w konkursie dla organizacji pozarządowych przeprowadzonym przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Odbiorcami zaplanowanych do realizacji działań  będzie grupa młodych ludzi w wieku do 6- 14 lat z województwa warmińsko-mazurskiego, charakteryzująca się obecnością czynników ryzyka (indywidualnych, rodzinnych, środowiskowych), związanych z podejmowaniem danych zachowań ryzykownych, np.: używania czy nadużywania alkoholu oraz przedstawiciele grup zawodowych pracujących z młodzieżą w Elblągu oraz okolicach. Podsumowaniem działań będzie stworzenie teledysku edukacyjno-profilaktycznego i nawiązującego do tematyki zapobiegania i przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu. Celem teledysku jest zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat niebezpieczeństw związanych z nadużywaniem alkoholu, a także konsekwencji zdrowotnych, prawnych jak i społecznych uzależnienia. Produkt finalny powstanie z udziałem uczniów uczestniczących w spotkaniach profilaktycznych. Rekrutacja uczestników będzie trwała do przez pierwsze dwa tygodnie września 2021 r.

W celu zapoznania się z założeniami udziału w działaniach serdecznie zapraszamy do kontaktu osobistego  z biurem TPD w Elblągu, mieszczącym się przy ul. 1 Maja 37 oraz telefonicznego  55 233 82 10 lub mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zadania przewidziane w projekcie pn.: Alkohol? nie warto- regionalny program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych wśród dzieci i młodzieży" będą wdrażane w okresie od 01.09.2021 r. do 31.12.2021 r. i dofinansowane  ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

2022  Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu  globbersthemes joomla template