logotype
image1 image2 image3

Zakończyła się Ekspedycja Naukowa

b_150_100_16777215_00_images_san_kolonia_3.jpgUczniowie szkół podstawowych w Łęczu i Płoskini wrócili z Ekspedycji Naukowej, którą zorganizowało TPD w Elblągu w ramach projektu ”Szkolna Akademia Nauki - poznajemy, badamy, opisujemy świat”. 16 lipca uczestnicy projektu wyruszyli na 7-dniową Ekspedycję Naukową do Trójmiasta. Podczas wyjazdu uczniowie uczestniczyli w wielu niesamowitych przygodach, podczas których staraliśmy się połączyć zabawę z nauką. Uczniowie wzięli udział w wystawach interaktywnych pt. „Woda” oraz „Energia, Niebo i Słońce” w Centrum Edukacyjnym Hewelianum w Gdańsku.

Cechą wspólną wszystkich ekspozycji była ich interaktywność oraz niebanalny sposób prezentacji wybranych zagadnień z zakresu nauk ścisłych, przyrodniczych oraz historycznych. Nie lada atrakcją była wizyta w Muzeum Morskim w Gdańsku, gdzie uczniowie wzięli udział w wystawie interaktywnej pt. „Ludzie, statki, porty”. Dużą atrakcją była np. możliwość odbycia wirtualnej wycieczki batyskafem na dno morza, a także poznanie działania echosondy. Młodzi naukowcy odwiedzili Akwarium Gdyńskie gdzie wyposażeni w sprzęt badawczy i laboratoryjny poznawali ekosystem środowiska Morza Bałtyckiego. Uczniowie byli z wizytą w zoo i palmiarni w Gdańsku oraz spotkali się z drapieżnymi ptakami, które zaprezentowały swoje niezwykłe umiejętności pod okiem doświadczonych sokolników. Mimo napiętego planu uczestnicy Ekspedycji znaleźli też chwilę na zwiedzanie Trójmiasta oraz słoneczne plażowanie. Dla wielu uczniów kąpiel w Bałtyku była ich pierwszym spotkaniem z morzem a Ekspedycja Naukowa pierwszą letnią kolonią.

Ekspedycja Naukowa zakończyła pierwszy etap realizacji projektu ”Szkolna Akademia Nauki - poznajemy, badamy, opisujemy świat”. 35 uczniów klas IV i V z Zespołu Szkół w Płoskini oraz 25 uczniów klas IV i V ze Szkoły Podstawowej w Łęczu wzięło udział w cyklu zajęć pozalekcyjnych zorganizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu. Przez 8 miesięcy uczniowie rozwijali swoją wiedzę i umiejętności z zakresu nauk ścisłych, przyrodniczo-ekologicznego i językowo-dziennikarskich. Wzięli także udział w cyklu warsztatów psychoedukacyjnych rozwijających kompetencje interpersonalne oraz doskonalących umiejętność uczenia się. Mieli okazję uczestniczyć w kilku wycieczkach edukacyjnych m.in. do Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, Telewizji Elbląskiej oraz Elbląskiego Parku Technologicznego.

We wrześniu rozpocznie się kolejny cykl zajęć w Szkolnej Akademii Nauki.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1   

2021  Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu  globbersthemes joomla template