logotype
image1 image2 image3

Więcej sportu dla maluchów !

 Czytaj więcej: Więcej sportu dla maluchów ! Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu w prowadzonych przez siebie Punktach Przedszkolnych na terenie Gminy Braniewo, Godkowo i Wilczęta rozpoczyna realizację inicjatywy ukierunkowanej na zachęcanie najmłodszych do uprawiania sportu oraz wpajanie prawidłowych nawyków zdrowotnych. Projekt pn.: „Mali sportowcy-program wsparcia zdrowia  i aktywności fizycznej najmłodszych podopiecznych przedszkoli w województwie warmińsko-mazurskim” ruszył od 1 października br.

Czytaj więcej: Więcej sportu dla maluchów !

Numer telefonu 574 694 774 cały czas dostępny dla dzieci, młodzieży i ich rodziców

Czytaj więcej: Numer telefonu 574 694 774 cały czas dostępny dla dzieci, młodzieży i ich rodziców Od maja br. funkcjonuje nowe, bezpłatne i anonimowe telefoniczne wsparcie dla dzieci  i rodziców. Pod numerem telefonu 574 694 774 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy przeżywający trudności w okresie pandemii koronawirusa mogą uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonej kadry specjalistów: psychologa oraz terapeuty ds. uzależnień. Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Gminy Miasto Elbląg.

Czytaj więcej: Numer telefonu 574 694 774 cały czas dostępny dla dzieci, młodzieży i ich rodziców

„Alkohol? nie warto - regionalny program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych wśród dzieci i młodzieży”

Czytaj więcej: „Alkohol? nie warto - regionalny program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych wśród...Elbląskie TPD uruchamia nowy projekt profilaktyczny pn.: „Alkohol? nie warto - regionalny program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych wśród dzieci i młodzieży”

 Od września Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu uruchamia inicjatywę profilaktyczną kształcącą codzienne zachowania prozdrowotne młodych ludzi i ich rodziców/opiekunów prawnych oraz wiedzę dotyczącą profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych pedagogów pracujących z młodzieżą. Zadanie publiczne uzyskało dofinansowanie w konkursie dla organizacji pozarządowych przeprowadzonym przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Czytaj więcej: „Alkohol? nie warto - regionalny program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych wśród...

BEZPŁATNE PORADY W SPRAWACH RODZINY

Czytaj więcej: BEZPŁATNE PORADY W SPRAWACH RODZINY ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE PORADY W SPRAWACH RODZINY

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci zaprasza do skorzystania z bezpłatnego poradnictwa prawnego, psychologicznego, pedagogiczno-społecznego. Bezpłatne konsultacje odbywają się w biurze TPD przy ul. 1 Maja 37 w Elblągu.

Elbląski oddział TPD od wielu lat wspiera rodziny w radzeniu sobie z trudnościami, jakie napotykają one w swoim codziennym funkcjonowaniu. Z doradztwa specjalistów skorzystać można w obliczu każdego problemu, który ma negatywny wpływ na codzienne relacje członków rodziny, a przede wszystkim dzieci. Specjaliści doradzają m.in. w zakresie radzenia sobie z problemem uzależnień, przemocy, konfliktów oraz różnego rodzaju kryzysów życiowych. Z pomocy skorzystać mogą rodzice, potrzebujący wsparcia w wychowaniu dzieci, szczególnie w sytuacji ich trudnych zachowań i problemów emocjonalnych. W TPD uzyskać można też wsparcie w zakresie prawnym, szczególnie w zakresach spraw urzędowych i sądowych, mających znaczenie dla prawidłowego wypełniania podstawowych funkcji rodziny, w tym właściwej opieki nad dzieckiem.

Czytaj więcej: BEZPŁATNE PORADY W SPRAWACH RODZINY

Specjaliści w punkcie już dostępni

Czytaj więcej: Specjaliści w punkcie już dostępni   

 

 

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu uruchomiło od 1 czerwca br. punkt konsultacyjno-informacyjny dla osób uzależnionych, współuzależnionych i ich rodzin z terenu Elbląga. Bezpłatne konsultacje ze specjalistami będą prowadzone do końca listopada tego roku. 

W Punkcie Konsultacyjnym wsparcie udzielane jest: 

    osobom doświadczającym przemocy w rodzinie, 

    osobom uzależnionym od alkoholu i innych środków odurzających,

    członkom rodzin osób uzależnionych,

    osobom będącym w kryzysie.

Celem naczelnym projektu jest profilaktyka, diagnozowanie problemów klienta i jego rodziny oraz kompleksowa pomoc rodzinom będącym w kryzysie z powodu uzależnienia.

Czytaj więcej: Specjaliści w punkcie już dostępni

2022  Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu  globbersthemes joomla template